SZKOŁA PODSTAWOWA IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA W GARKACH

Koronawirus

MainTop

Wigilie klasowe i wizyta Świętego Mikołaja
Łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń oraz śpiewanie kolęd, wspólne świętowanie przy zastawionym stole czy obdarowywanie się prezentami, to tradycyjne zwyczaje wieczerzy wigilijnej, które podtrzymywane były także w naszej szkole w piątek - 20 grudnia.

Naszą szkołę odwiedził również wcześniej Święty Mikołaj. Po ciepłych słowach dobrego biskupa i ochoczym zapewnieniu dzieci, że były grzeczne, Święty Mikołaj mógł opróżnić zawartość swojego worka i wręczyć uczniom słodkości.

Świąteczny i pogodny nastrój udzielał się wszystkim, gdyż to dzień „bardzo ciepły, choć grudniowy; dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory; dzień, w którym radość wita wszystkich…”. Zdrowych, radosnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia!

Katarzyna Maciejewicz