SZKOŁA PODSTAWOWA IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA W GARKACH

Koronawirus

MainTop

JASEŁKA 2019
19 grudnia 2019 r. odbyły się w naszej szkole Jasełka przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Uczniowie bardzo starannie przygotowali się do swoich ról, a następnie świetni je odegrali. Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisało się w polską tradycję. Przedstawienie jasełkowe miało za zadanie przybliżenie okoliczności narodzin Pana Jezusa. Dzieci wcieliły się w role Marii i Józefa, pasterzy, aniołów oraz trzech króli przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Po występie głos zabrała Pani Dyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Przedstawienie było doskonałą lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji.

M. Piętak, M. Rogala, I. Niepewny