Akcja ,,Sprzątanie Świata" w naszej szkole

20 września br. uczniowie Szkoły Podstawowej im. I. Łukasiewicza w Garkach, pod opieką wychowawców, uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata”. Zaopatrzeni w worki i rękawice, sprzątali teren w pobliżu szkoły. Sprawne ręce naszych uczniów, szybko zrobiły porządek w wyznaczonych rejonach. Zebraliśmy wspólnie kilkanaście worków śmieci. Dzięki takim akcjom, wyrabiamy u uczniów nawyki na przyszłość, wyczulamy ich na problemy ochrony środowiska oraz zachęcamy do kulturalnego postępowania z odpadami.

M.Piętak

Z wizytą w Muzeum Etnograficznym w Garkach

Dziś uczniowie kl. I-III wraz z Paniami: M. Rogala, I. Niepewny, M. Piętak odwiedzili wyjątkowe Muzeum Etnograficzne w Garkach oraz spotkali się z Panią Danutą Kasprzak - wszechstronną twórczynią, realizującą się w wielu dziedzinach rękodzieła.

Skarby lasu!

Las jesienią jest wyjątkowo piękny. Różnorodność barw i zapachów pozwala na wyjątkowe doznania obcowania z przyrodą. W piątek 13 września br. pogoda sprzyjała naszym uczniom, którzy wraz z Panią Magdą Rogala i Martą Piętak udali się na zajęcia edukacyjne w lesie. Po dotarciu na miejsce z wielkim apetytem wszyscy zjedli śniadanie - w takim otoczeniu smakowało wyjątkowo! Następnie odbyły się nietypowe lekcje. W pięknym otoczeniu leśnej zieleni dzieci wykonywały zadania: brali udział w zawodach sportowych, zbierali dary jesieni. Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych.

Aktywnie świętujemy Dzień Matki i Dzień Dziecka

27 maja 2019r. Klasa I, II i IV wspólnie z mamami świętowała Dzień Matki i Dzień Dziecka. Popołudniu wyruszyliśmy w podróż do Domaslawic aby uczestniczyć w warsztatach pt. ,,GLASS GARDEN". Spacer po lesie, wspólne tworzenie Szklanych ogrodów, ognisko były świetną okazja do budowania jeszcze bliższych relacji.

M.Rogala, M. Piętak

Edukacja dla Doliny Baryczy

Uczniowie z klasy IV w ramach projektu „Edukacja dla Doliny Baryczy” wykonali plakaty dotyczące naszego regionu i ukazujące najcenniejsze zabytki w okolicy oraz obiekty przyrodnicze. W swoich pracach dzieci udowodniły postawę szacunku wobec przyrody, konieczność ochrony przyrody oraz udowodnili, że potrafią pracować także zespołowo.
M. Piętak