SZKOŁA PODSTAWOWA IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA W GARKACH

Akcja ,,Sprzątanie Świata" w naszej szkole

Akcja ,,Sprzątanie Świata" w naszej szkole

20 września br. uczniowie Szkoły Podstawowej im. I. Łukasiewicza w Garkach, pod opieką wychowawców, uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata”. Zaopatrzeni w worki i rękawice, sprzątali teren w pobliżu szkoły. Sprawne ręce naszych uczniów, szybko zrobiły porządek w wyznaczonych rejonach. Zebraliśmy wspólnie kilkanaście worków śmieci. Dzięki takim akcjom, wyrabiamy u uczniów nawyki na przyszłość, wyczulamy ich na problemy ochrony środowiska oraz zachęcamy do kulturalnego postępowania z odpadami.

M.Piętak

Z wizytą w Muzeum Etnograficznym w Garkach

Z wizytą w Muzeum Etnograficznym w Garkach

Dziś uczniowie kl. I-III wraz z Paniami: M. Rogala, I. Niepewny, M. Piętak odwiedzili wyjątkowe Muzeum Etnograficzne w Garkach oraz spotkali się z Panią Danutą Kasprzak - wszechstronną twórczynią, realizującą się w wielu dziedzinach rękodzieła.

Skarby lasu!

Skarby lasu!
Las jesienią jest wyjątkowo piękny. Różnorodność barw i zapachów pozwala na wyjątkowe doznania obcowania z przyrodą. W piątek 13 września br. pogoda sprzyjała naszym uczniom, którzy wraz z Panią Magdą Rogala i Martą Piętak udali się na zajęcia edukacyjne w lesie. Po dotarciu na miejsce z wielkim apetytem wszyscy zjedli śniadanie - w takim otoczeniu smakowało wyjątkowo! Następnie odbyły się nietypowe lekcje. W pięknym otoczeniu leśnej zieleni dzieci wykonywały zadania: brali udział w zawodach sportowych, zbierali dary jesieni. Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych.

Aktywnie świętujemy Dzień Matki i Dzień Dziecka

Aktywnie świętujemy Dzień Matki i Dzień Dziecka
27 maja 2019r. Klasa I, II i IV wspólnie z mamami świętowała Dzień Matki i Dzień Dziecka. Popołudniu wyruszyliśmy w podróż do Domaslawic aby uczestniczyć w warsztatach pt. ,,GLASS GARDEN". Spacer po lesie, wspólne tworzenie Szklanych ogrodów, ognisko były świetną okazja do budowania jeszcze bliższych relacji.

M.Rogala, M. Piętak

Edukacja dla Doliny Baryczy

Edukacja dla Doliny Baryczy

Uczniowie z klasy IV w ramach projektu „Edukacja dla Doliny Baryczy” wykonali plakaty dotyczące naszego regionu i ukazujące najcenniejsze zabytki w okolicy oraz obiekty przyrodnicze. W swoich pracach dzieci udowodniły postawę szacunku wobec przyrody, konieczność ochrony przyrody oraz udowodnili, że potrafią pracować także zespołowo.
M. Piętak