Zimowe zabawy na śniegu

Tegoroczna zima płata nam figle, raz jest ciepło, a raz mroźno. Dlatego korzystając z jej uroku postanowiliśmy pobawić się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, zjeżdżając na sankach, rzucając śnieżkami do siebie, a także "atakując" kulami śniegowymi swoje panie (oczywiście zachowując zasady bezpieczeństwa).
Pogoda była trochę mroźna, ale nikomu to nie przeszkadzało, bo dzieci wiedzą, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka. Z czerwonymi noskami i z uśmiechem wróciliśmy do przedszkola na ciepły posiłek. Było mroźnie, ale wesoło i radośnie.

Dzień Babci i Dzień Dziadka

Dzień Babci i  Dzień Dziadka

01 lutego 2019r. zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli Babcie i Dziadkowie wszystkich przedszkolaków.
Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.
Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli wzruszenia podziwiając prezentacje swoich "skarbów”.  Na koniec uroczystości dzieci wręczyły babciom i dziadkom laurki.
Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.
To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy.
Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Dorota Olejnicka

Doktor Dolittle i jego zwierzęta

Dnia 10.01.2019r. przedszkolacy brali udział w spektaklu teatralnym pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” w OCK-u w Ostrowie Wielkopolskim. Było to interaktywne widowisko multimedialne, w którym mogli uczestniczyć widzowie. Z naszego przedszkola na scenie wystąpili: Filip i Adam z grupy Biedroneczki. Przedstawienie z udziałem małych aktorów zostało nagrane i zostanie przesłane do naszego przedszkola.

"Bajkowe jasełka"

Święta Bożego Narodzenia , jak powszechnie wiadomo, są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół.
Piękną tradycją stało się już, że w okresie Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu dzieci wystawiają Jasełka.
Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle  bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem.  Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne.
Dzieci przebrane w kostiumy recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role.
Sala wypełniona była aniołkami, które śpiewały kolędy, pastorałki i wspaniale recytowały przygotowane teksty.
Do szopki przybyli nie tylko pastuszkowie, ale postacie z bajek, które przyniosły Dzieciątku dary.
Po przedstawieniu dzieci wręczyły przybyłym gościom wykonane własnoręcznie stajenki bożonarodzeniowe, które przygotowały podczas warsztatów gipsowych oraz składały świąteczne życzenia.

Dorota Olejnicka