SZKOŁA PODSTAWOWA IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA W GARKACH

Koronawirus

MainTop

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2016/2017

Klasa II:

Maria Chmielewska:

  • Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny
  • II miejsce w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek
  • I miejsce w Gminnym Konkursie Piosenki Ludowej i Biesiadnej
  • I miejsce w Konkursie poezji Świętego Jana Pawła II

 

Weronika Binek:

  • V miejsce w Gminnym Konkursie Wiedzy o Polsce


 Gabriela Grzesiak

  • II miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim


 Zuzanna Klawińska:

  • Zdobycie nagrody w Gminnym Konkursie Plastycznym „Wielkanocna pisanka”


 Oliwia Błaszczk (Filia Świeca):

  • Zdobycie nagrody w Gminnym Konkursie Plastycznym „Wielkanocna Pisanka”

 

Klasa III:

Filip Kurzawski:

  • I miejsce w rejonowym konkursie plastycznym „Piłka nożna w moich oczach”, zorganizowanym przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej

 

Adrian Bielecki:

  • III miejsce w etapie regionalnym VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Bezpiecznie na wsi to podstawa, środki chemiczne to nie zabawa”

 

Kaja Barczak (Filia Świeca):

  • II miejsce w Gminnym Konkursie Czytelniczym klas I-III

 

Klasa V:

Aleksandra Jacyno:

  • III miejsce w Rejonowym Konkursie Ortograficznym o tytuł „Mistrza Ortografii”
  • II miejsce w Gminnym Konkursie Profilaktycznym o tematyce uzależnień pod hasłem: „Łączy nas przyjaźń…” dla klas IV-VI

 

Sebastian Brodala:

  • Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny

 

Tomasz Wittek:

  • II miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym „Moja czysta okolica”

 

Mikołaj Michalak:

  • III miejsce w gminnym konkursie „Mój Region , Mój Dom”

 

Alicja Kocińska:

  • Wyróżnienie w Gminnym Konkursie Recytatorskim

 

Klasa VI:

Agata Lontzek:

  • Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny
  • Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na Projekt Robota pt.: "Mój
  • wynalazek" w ramach projektu "Być jak Ignacy"
  • II miejsce w Międzygminnym Konkursie Przysłów i Idiomów Niemieckich i Angielskich
  • III miejsce w gminnym konkursie wiedzy „Młodzież zapobiega pożarom”

 

Kacper Grochowski

  • I miejsce w Międzygminnym Konkursie Przysłów i Idiomów Niemieckich i Angielskich

 

Maria Ziętek:

  • I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim poezji Karola Wojtyły
  • Wyróżnienie w Gminnym Konkursie Recytatorskim dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów

 

Lena Grabowska:

  • I miejsce w Gminnym Konkursie Profilaktycznym o tematyce uzależnień pod hasłem: „Łączy nas przyjaźń…” - dla klas IV-VI
  • Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny

 

Kinga Błaszczyk:

  • Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny

 

Sandra Brodala

  • III miejsce w Międzygminnym Konkursie Przysłów i Idiomów Niemieckich i Angielskich

 

Osiągnięcia sportowe

Biegi przełajowe:
II miejsce – Katarzyna Gil
II miejsce – Eryk Smardz
III miejsce – Marta Działocha

Czwórbój lekkoatletyczny:
III miejsce w biegu na 600 m – Katarzyna Gil
III miejsce w biegu na 600 m – Eryk Smardz
I miejsce w skoku w dal – Paulina Szewczyk

Piłka nożna:
III miejsce chłopców w Halowych Mistrzostwach Gminy
II miejsce chłopców w zawodach halowych – Święty Marcin
III miejsce chłopców w Małym Memoriale Teodora Anioły

Osiągnięcia uczniów Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Garkach w roku szkolnym 2015/2016

Przedszkole Świeca:

  • Gminny konkurs plastyczny „Moja rodzina” – wyróżnienie
  • Gminny konkurs recytatorski „Moja mama” – III miejsce
  • Gminna Olimpiada przedszkolaków – III miejsce

Przedszkole Garki:

  • Gminny konkurs plastyczny „Moja rodzina”

III miejsce – Hubert Koryciak, Zofia Kupaj

II miejsce – Zofia Kupaj

  • Gminny Konkurs recytatorski „ Moja mama”

I miejsce – Julia Bek

II miejsce – Zofia Kupaj

  • Gminna Olimpiada Sportowa w Odolanowie – I miejsce
  • Festiwal Piosenki Ludowej w Gliśnicy – I miejsce Julia Bek

Klasa I

  • Maria Chmielewska

- Wyróżnienie w Gminnym Konkursie ,,Kartka Bożonarodzeniowa”

- Wyróżnienie w Gminnym Konkurs Profilaktycznym „AUTOPORTRET
Z UŚMIECHEM”

Klasa II

  • Sara Klimek

- III miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim

- III miejsce w etapie gminnym XXXI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Świecy.

- III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Jana Pawła
 w Wierzbnie

  • Adrian Bielecki

nagroda w Gminnym Konkursie Plastycznym na talerz świąteczny

 

  • Adrian Bielecki, Brodala Dawid, Korczak Artur

- wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie zorganizowanym przez Galerię Sztuki im, J. Tarasina w Kaliszu

Klasa III

  • Nikola Sobecka

-  II miejsce w Gminnym Konkursie Frazeologicznym

  • Jakub Brodziak

-  II miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym klas II i III

Klasy IV – VI

  • II miejsce w XXXI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów – Oskar Wróbel (klasa VI)
  • II miejsce w II Gminnym Konkursie Frazeologicznym „Rusz głową nad frazeologią” – Urszula Kusz (klasa VI)
  • II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim poezji Karola Wojtyły, papieża Jana Pawła II dla uczniów szkół podstawowych
    w kategorii klas IV-VI - Oskar Wróbel (klasa VI)
  • Wyróżnienie w XXXI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów – Alicja Kocińska (klasa IV)
  • Wyróżnienie w XVI Rejonowym Konkursie Ortograficznym – Urszula Kusz (klasa VI)
  • Udział w półfinale XXXI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych w kategorii klas IV-VI – Oskar Wróbel (klasa VI)
  • Wyróżnienie w Gminnym Konkursie Plastycznym pt. „ Jesteśmy życzliwi i uśmiechnięci”- Klaudia Kalina
  • Gminny Konkurs Matematyczny 

- I miejsce Jakub Kupaj

- II miejsce- Piotr Szubert

  • Gminny Konkurs „Zabawy z matematyką”

- I miejsce Urszula Kusz

  • Konkurs Matematyczny „Kangur”

- wynik bardzo dobry: Jakub Kupaj

- wyróżnienie: Piotr Szubert, Agata Lontzek, Miłosz Lontzek, Kacper Grochowski, Sebastian Brodala

  • II miejsce w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek – duet Klaudia Kalina i Dominika Piotrowiak
  • Międzygminny Konkurs Przysłów i Idiomów Angielskich i Niemieckich „Step by Step” Wierzbno 2016

- I miejsce Kacper Grochowski

- II miejsce Urszula Kusz

- III miejsce Piotr Schubert

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2014/2015

KLASA I

  • Hanna Kupaj

- wyróżnienie w Gminnym Konkursie Profilaktycznym „Jeśli nie komputer, to co…” (konkurs plastyczny).

KLASA III

  • Aleksandra Jacyno

- I miejsce w Gminnym Konkursie Frazeologicznym „Rusz głową nad frazeologią”.

  • Alicja Kocińska

- wyróżnienie w Gminnym Konkursie Recytatorskim.

- II miejsce w Międzygminnym Konkursie Piosenki Angielskiej w kategorii klas I-III.

  • Norbert Michałowicz

- II miejsce w Gminnym Konkursie Informatycznym dla klas III.

KLASA IV

  • Agata Lontzek

- wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”.

- VI miejsce w grze internetowej z wiedzy o Wielkopolsce z: „Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolan”.

  • Kinga Błaszczyk

- wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”.

  • Sandra Brodala

- wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”.

  • Klaudia Kalina

- wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”.

- wyróżnienie w grze internetowej z wiedzy o Wielkopolsce z: „Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolan”.

- II miejsce w Międzygminnym Konkursie Piosenki Angielskiej w kategorii klas IV-VI.

  • Dominika Piotrowiak

– wyróżnienie w grze internetowej z wiedzy o Wielkopolsce z: „Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolan”.

- II miejsce w Międzygminnym Konkursie Piosenki Angielskiej w kategorii klas IV-VI.

KLASA VI

  • Ariadna Przybylak

- I miejsce w Gminnym Konkursie Frazeologicznym „Rusz głową nad frazeologią”.

- II miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym.

- III miejsce w Międzygminnym Konkursie Przysłów i Idiomów Niemieckich i Angielskich „Step by step”.

- IV miejsce w konkursie „Nasz region, nasz dom”.

  • Jakub Hoffmann

- II miejsce w Gminnym Konkursie Frazeologicznym „Rusz głową nad frazeologią”.

- III miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym.

  • Karolina Wilk

- wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”.

- wyróżnienie w XV Rejonowym Konkursie Ortograficznym o tytuł „Mistrza Ortografii”.

- IV miejsce w konkursie „Nasz region, nasz dom”.

  • Aleksandra Koryciak

- wyróżnienie w grze internetowej z wiedzy o Wielkopolsce z: „Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolan”.

  • Patryk Usarek

- wyróżnienie w grze internetowej z wiedzy o Wielkopolsce z: „Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolan”

  • Adrian Zawidzki

- wyróżnienie w grze internetowej z wiedzy o Wielkopolsce z: „Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolan”.

- III miejsce w Mistrzostwach Powiatowych w warcaby.

  • Julia Wojciechowska

- II miejsce w Mistrzostwach Powiatowych w warcaby.

  • Patryk Usarek

- II miejsce w Mistrzostwach Powiatowych w warcaby.

Osiągnięcia zespołowe:

  • III miejsce drużynowo w Gminnym Konkursie „Zabawy z matematyką”.
  • II miejsce w eliminacjach gminnych chłopców w piłce nożnej o Puchar Donalda Tuska
  • I i II miejsce w eliminacjach gminnych w rozgrywkach w warcaby dziewcząt i chłopców.
  • II miejsce w eliminacjach powiatowych dziewcząt i chłopców w warcaby.
  • III miejsce chłopców w powiatowym turnieju Mały Memoriał Teodora Anioły.
  • IV miejsce dziewcząt w powiatowym turnieju Mały Memoriał Teodora Anioły.

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2013/2014

Konkursy, nagrody
KLASA I

  • Oliwia Sieraczek  - Wyróżnienie w konkursie plastycznym „Wieża Babel”.


KLASA II

  • Aleksandra Jacyno - III miejsce w IV Gminnym Konkursie Wiedzy o Polsce.


KLASA III

  • Beata Dąbek - III miejsce w konkursie plastycznym „Wieża Babel”.
  • Amelia Glinkowska - Wyróżnienie w IV Gminnym Konkursie Plastycznym pod hasłem „Recepta na szczęście”.
  • Lena Grabowska -Wyróżnienie w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Bezpiecznie na wsi – nie zbliżaj się zuchu do maszyn w ruchu”.
  • Klaudia Kalina - II miejsce w przeglądzie pieśni Maryjnej.
    Wyróżnienie w IV Gminnym Konkursie Plastycznym pod hasłem „Recepta na szczęście”.
  • Agata Lontzek - Wyróżnienie w konkursie plastycznym „Wieża Babel”.
  • Dawid Pohl - Wyróżnienie w IV Gminnym Konkursie Plastycznym pod hasłem „Recepta na szczęście”.


KLASA IV

  • Oskar Wróbel- III miejsce w Gminnym Etapie XIX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.


KLASA V

  • Ariadna Przybylak - III miejsce w Gminnym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II pod hasłem „Blask świętości”.
  • Karolina Wilk
    • II miejsce w Gminnym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II pod hasłem „Blask świętości”.
    • III miejsce w Gminnym Konkursie Przysłów i Idiomów Niemieckich.


KLASA VI

  • Jakub Błaszczyk - Udział w eliminacjach międzyszkolnych XVI Międzygminnego Konkursu Ortograficznego o tytuł „Mistrza Ortografii” dla uczniów klas IV-VI powiatu ostrowskiego.
  • Natalia Klessen - II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Ignacym Łukaszewiczu w Bydgoszczy (konkurs drużynowy).
    • III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu – Szkół Zachodniej Polski (konkurs drużynowy).
    • I miejsce w Gminnym Konkursie Ekologicznym „Segreguj! Ekologicznie znaczy logicznie”.
  • Dariusz Mrowicki - II miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym.
  • Nicola Stasiak
    • II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Ignacym Łukaszewiczu w Bydgoszczy.
    • III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu – Szkół Zachodniej Polski (konkurs drużynowy).
    • Wyróżnienie w XIV Rejonowym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas IV-VI.
    • II miejsce w Gminnym Konkursie Ekologicznym „Segreguj! Ekologicznie znaczy logicznie”.
    • II miejsce w Gminnym Konkursie Historycznym „Mój region”.
    • Wyróżnienie w XIII Gminnym Konkursie Przyrodniczym.
    • II miejsce w gminnym konkursie gry w tenisie stołowym.
  • Klaudia Wewiór
    • I miejsce w Gminnym Konkursie Przysłów i Idiomów Niemieckich.
    • III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu – Szkół Zachodniej Polski (konkurs drużynowy).
    • III miejsce w Gminnym Konkursie Ekologicznym „Segreguj! Ekologicznie znaczy logicznie”.
    • Udział w eliminacjach międzyszkolnych XVI Międzygminnego Konkursu Ortograficznego o tytuł „Mistrza Ortografii” powiatu ostrowskiego dla uczniów klas IV-VI.


SPORTOWE (drużynowe):

  • I miejsce w Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska w kategorii dziewcząt.
  • IV miejsce w Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska w kategorii dziewcząt.
  • II miejsce w XVIII Małym Memoriale Teodora Anioły w piłce nożnej w kategorii chłopców.
  • II miejsce w XVIII Małym Memoriale Teodora Anioły w piłce nożnej w kategorii dziewcząt.
  • II miejsce w Międzygminnym Turnieju im. gen. Kazimierza Glabisza w piłce nożnej w kategorii chłopców.

 

Uczniowie z najwyższą średnią w roku szkolnym 2013/2014:

  1. Nicola Stasiak, kl. VI – 5,9
  2. Ariadna Przybylak, kl. V – 5,7
  3. Klaudia Wewiór, kl. VI – 5,6
    Karolina Wilk, kl. V
  4. Natalia Klessen, kl. VI – 5,5
    Michał Działocha, kl. V
    Jakub Hoffmann, kl. V
    Urszula Kusz, kl. IV         
  5. Katarzyna Bazak, kl. V – 5,4
    Jakub Błaszczyk, kl. VI